wtorek

Sztuka „czesania się w kitkę” – 3 sposoby na bardzo szykownego „kucyka”

Jeśli masz długie włosy i nie chodzisz do fryzjera codziennie (a raczej nie chodzisz, prawda?), to na pewno czasami masz problem ze swoją fryzurą. (ja, często)

Albo nie masz czasu na odpowiednie ich wymodelowanie, albo masz jakiś gorszy dzień  i pomimo modelowania nie układają się tak, jak chcesz.

Co wtedy robisz? Hmm, nie wiem, jak Ty sobie radzisz, ale podejrzewam, bo ja od razu chwytam za gumkę do włosów i jakoś tam je związuję. Nie czuję wtedy, abym miała fryzurę „najwyższych lotów”.

W tym poście otrzymasz gotowe rozwiązanie jak mieć w prosty sposób stylową fryzurę.Chcę byś na nowo odkryła „kitkę” i spojrzała na nią, jak na fryzurę, która jest jedną z najpopularniejszych fryzur na wybiegach. Pomyśl, że coś co nazywa się czasami tylko skromnie kitką, może wyglądać bardzo fashion i Ty też możesz się tak fashion w niej czuć.

Sekret perfekcyjnej kitki

Kluczem do perfekcyjnie wyglądającej kitki jest jej odpowiednie umiejscowienie. To taki drobny szczegół, który decyduje, że prosta fryzura staje się wyjątkowa.
I tak może być kitka niska, środkowa, wysoka.

Niska kitka

To najbardziej subtelna odmiana końskiego ogona. Nie rusza się, więc nie skupia uwagi na samej sobie. Może zmienić swój charakter, w zależności od tego jak dokładnie zbierzesz pasma włosów wokół twarzy.
I tak jeśli bardziej „niechlujnie” to stylizacja raczej fantazyjna, jeśli dokładnie zebrane, to bardziej klasyczna i elegancka.
Włosy zepnij ok 1 cm nad karkiem, aby kucyk był nowoczesny.Miranda Kerr, kitka niska

Środkowa kitka

Zalotny koński ogon spięty pośrodku, porusza się z dziewczęcą energią. Takie umiejscowienie daje mu najwięcej możliwości ruchu, ale również takie umiejscowienie go na linii kącików oczu wysmukla twarz.

Miranda Kerr, kitka środkowa

Wysoka, „podniosła” kitka

Do najpoważniejszych zadań polecany jest wysoki koński ogon, „na przekór prawom grawitacji”. Najlepszym miejscem na jego związanie jest czubek korony głowy, gdzie włosy naturalnie się rozdzielają. Aby uniknąć wrażenia, że jesteś w drodze na siłownię, zawsze miej je dokładnie zaczesane do tyłu.

Wysoki kucyk


Czym spiąć idealną kitkę

W kitce, która ma wyglądać stylowo i szykownie, ważny jest też rodzaj użytej gumki. Zapomnij od razu o gumkach welurowych, gdyż one popsują całą fryzurę. Zerknij jeszcze raz na zamieszczone powyżej zdjęcia i nie one będą inspiracją, jakie gumki do włosów wybrać.

Co możecie dodać do tego tematu? Jakie są Wasze sposoby na kitkę.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz