piątek

Co jeszcze jest potrzebne do perfekcyjnej stylizacji

Analizując wiele perfekcyjnych stylizacji Mirandy Kerr, zastanawiałam się, co jest tym kluczowym czynnikiem tego, że to wszystko tak perfekcyjnie wygląda.

Jak myślisz? Czy to są rzeczywiście te wspaniałej jakości rzeczy, czy to są te ekskluzywne dodatki? Dochodzę do wniosku, że chyba nie. Jestem w stanie sobie wyobrazić kobietę w podobnej stylizacji równie drogiej, tak samo skomponowanej, z dokładnie takimi samymi dodatkami i będzie wyglądać dużo gorzej. A z drugiej strony widzę w wyobraźni kobietę, która ma na sobie podobne rzeczy z tanich sieciówek lub nawet z second Handu i będzie wyglądać równie pięknie jak Miranda.

Optymiści powiedzą, że to kwestia pięknego uśmiechu, inni mogą jeszcze dodać, że to po prostu kwestia urody.
Ale mi się wydaje, że to duża zasługa pięknej twarzy (i nie chodzi mi o urodę) oraz pięknych włosów.


O włosach jeszcze będzie w jednym z kolejnych postów, a tym czasem chciałabym się skupić na twarzy.

Młodzieńcza Twarz, jak milion dolarów

Jak wspomniałam - nie chodzi mi o urodę, ale raczej o młodzieńczy wygląd.
I nie chodzi tu tylko o wiek.

Jestem zdania, że w każdym wieku nasza twarz może wyglądać jak milion dolarów.
Zawsze możemy wyglądać albo młodziej, albo starzej niż rzeczywiście wskazuje nasz wiek.

Mirandy twarz wygląda młodo? Oczywiście! Na tych zdjęciach ma 31 lat.
Co sprawia, że twarz wygląda młodziej? Przecież nawet widać na jednym ze zdjęć, że ma zmarszczki wokół oczu.

Młodo wyglądająca skóra to skóra elastyczna, odpowiednio nawilżona, produkuje odpowiednią ilość kolagenu (mówi się, że z wiekiem produkcja kolagenu spada, ale w naturalny sposób można pobudzić tę produkcję kolagenu) i...
co najważniejsze - zachowuje idealny owal i napięcie (na przekór prawom grawitacji) - czyli nasze bruzdy nosowo wargowe są tylko minimalnie zarysowane, a policzki uniesione.

Mam już 35 lat i się trochę zaczęłam starzeć;)
Nie mam jeszcze zmarszczek, ale zaczęły mi doskwierać rozszerzone pory i trochę opadające policzki.
Chciałam zacząć działać, aby zapobiegać. I aby twarzą upiększyć każdy strój, a nie oszpecić;)

Sposób na młodą twarz

I tak po wielu poszukiwaniach odnalazłam - ćwiczenia mięśni twarzy.
W połączeniu z odpowiednimi kosmetykami odżywczymi działają cuda.
(napinają skórę, podnoszą policzki, wygładzają zmarszczki, jeśli ktoś ma, nawet zmniejszają widoczność porów - poprzez efekt bardziej napiętej skóry)

Jest bardzo wiele różnych technik ćwiczenia mięśni twarzy. (choć temat nadal nie jest aż tak popularny, jak mógłby być). Jeśli zaczniesz jednak szukać, to na pewno natrafisz na wiele (za wiele) materiałów (uwaga, możesz wpaść w pułapkę tylko szukania, a nie ćwiczenia - ja tak miałam na początku, szukałam zbierałam ćwiczenia, coraz to nowe i nowe i nie ćwiczyłam).

A tak naprawdę, sam rodzaj ćwiczeń ma wg mnie drugorzędne znaczenie, bo najważniejsza i tak jest systematyczność i wytrwałość. Pierwsze efekty pojawią się prawdopodobnie po ok. 2 miesiącach codziennych ćwiczeń. Ale będą zdumiewające.

W kolejnych postach pokażę Tobie, które ćwiczenia działają dla mnie najlepiej.

A co jeśli nie jesteś systematyczna?

Brakuje mi takiej samodyscypliny, aby ćwiczyć systematycznie. Dodatkowo moja skóra była przesuszona więc potrzebowałam rozwiązania dodatkowego.
To taki gadżet, którego używają gwiazdy Hollywood (te które wybierają naturalne metody, a nie operacje plastyczne).

Pokazała mi go koleżanka, która dzięki temu urządzeniu poprawiła napięcie skóry i przy okazji wyleczyła sobie w ten sposób trądzik różowaty. (efekt piorunujący)
Jest to Galvanic SPA System.

Bazuje na tym samym mechanizmie, co duże urządzenia w kosmetologii, ale ten jest rozmiarów telefonu komórkowego, więc można stosować samemu w domu.
Szczegóły w następnym poście, bo już się ten zrobił bardzo długi.

Nie jest to tani gadżet (skoro stosują celebryci) ale pokażę Wam, że warto potraktować jako inwestycję. (lub zamiennik drogich kremów, które nie działają). A dodatkowo, dla osób zainteresowanych przekażę kod uprawniający do zakupu z 30% rabatem:)


Uwaga uwaga: dla wszystkich zainteresowanych młodym wyglądem - w tę sobotę ekskluzywny wykład z tego zakresu. Więcej tutaj:

Ekskluzywny wykład z zakresu anty-aging - Zdobądź bilet >>

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz